Mě se nejvíce osvědčil způsob tak jak jej uvádí na svých stránkách "Dared." odkaz na jeho stránky
     * Proto zde uvádím jeho postup.

Další z možností zpracování filmu než ve FlaskMPEGu, je použít VirtualDub. Tento návod je vhodný spíše na zpracování videa, při použití původní AC3 zvukový stopy. Standardním způsobem ripneme film z DVD na HDD. Pak spustíme dvd2avi.exe (v sekci Download - dvd2avi.rar).

dvd2avi01.jpg (12326 bytes)

V položce File dáme Open a vybereme první vob z našeho filmu. Dvd2avi nám vypíše všechny voby celého filmu. Dáme vybrat všechny. Dvd2avi načte celý film a je schopen ho i přehrát. Jedině co je nedořešený je, že zobrazuje formát tak jako je uložen na DVD disku, takové ty protažené xichty :-). Tento nešvar vyřešíme později ve VirtualDubu.

dvd2avi02.jpg (15596 bytes)

V položce Audio doporučuji zaškrtnout Track number - none, zvuk je nejlepší v původním formátu AC3 a ten už víte jak rychle a nenáročně vystreamovat z DVD.

dvd2avi03.jpg (28552 bytes)   dvd2avi04.jpg (21315 bytes)

Další možnosti nastavení nás už nemusejí zaujímat. Dáme File - Save project, určíme kam se nám uloží malý, nekolika MB velký soubor s koncovkou *.d2v. Po ukončení si otevřeme Vfapi - Codec a spustíme vifpset.bat kde se nám zaregistrujou knihovny potřebné pro práci s Vfapi (stačí provést jenom jednou). Dvd2avi nám musí pořád běžet, ten nebudeme už vypínat.

 

Pak spustíme VFAPIConv-EN.exe v adreáři Vfapi - Reader.

dvd2avi05.jpg (14907 bytes)

Tlačítkem Add Job vybereme náš pomocný soubor s koncovkou d2v nastavíme název nového souboru a umístnění a dáme Convert. Vfapi uloží připravený soubor do formátu avi, který už můžeme otevřít ve VirtualDubu.Vfapi můžeme ukončit.

dvd2avi06.jpg (13594 bytes)

Ve VirtualDubu v položce Video přidáme filtr Resize, který si nastavíme podle našich požadavků. Velikost videa si nastavuji na 512x384, který si pak ješte upravím.

dvd2avi09.jpg (15464 bytes)                 dvd2avi07.jpg (15360 bytes)

Mód filtru dávam Bikubic a Prokládaně. Pro lepší nastavení je možné zapnout Zobrazit náhled, kde vidíme prováděné změny. Když už máme výslední vzhled jakž tak dáme OK. Pak je ještě nutné Oříznout černé okraje u širokouhlého filmu. Při ořezávání je nutné mít na paměti že velikosti stran musí být dělitelné 32.

dvd2avi08.jpg (74557 bytes)

Můžeme jěště použít filtr na titulky o kterém s zmiňuji v sekci Titulky.

dvd2avi10.jpg (26927 bytes)

Pak si v menu Video nastavíme Kompresi. Vybereme kodek DivX4.12 nastavíme bitrate podle požadované velikosti souboru a dáme OK. (Dared zde nastavuje "Variable bitrate mode" 1-pass, kdežto já preferuji 2-pass. tj. dvojfázový průchod. Samozřejmě to trvá dvakrák tak dlouho, ale výsledek je mnohem lepší)

            ..divx4.jpg 
(40846 bytes)

V položce Audio nastavíme Žádné audio.

Zkontrolujeme jestli máme nastaveno v položce Video označenou volbu Zpracovat vše a v položce Audio - Příma kopie audia.

Pak už jenom Save AVI určíme kam a dáme OK. Připomínám že Dvd2avi musí stále běžet, plní nám funkci frameserveru. Až se nám ukončí komprimace filmu do DivX;-) , přídáme k video souboru zvuk ve formátu AC3, viz sekce Audio.

up
Chcete vydělávat peníze za příjem reklamních emailů od Emailing.cz?
Napište Váš e-mail a odešlete! Obratem Vám zašleme informace a potvrdíme Vaši registraci.

Informace použity z časopisů a internetu.